Tematy z forum
» Warsztaty survivalow
» Marsze kondycyjne.
» Wyjazd Bełchatów
» kultura
» Zajecia 18.06.10
» Ciekawostka
» Zajęcia piątek
» Nowy dział na stron
» Zadania dla osób fu
» Ćwiczenia taktyczne
Linki
Komenda Główna
Strzelecki Portal Szkoleniowy

ZS "Strzelec" OSW JS 1008 Elbląg http://js1008.pl

Dla Rodziców

Jeżeli Wasz syn lub córka zwróciła się do Was z prośbą o pozwolenie na wstąpienie do Jednostki Strzeleckiej w Elblągu, warto będzie przeczytać poniższe informacje. Przedstawimy Państwu czym jest Strzelec oraz czym się zajmuje.

Związek Strzelecki Strzelec Organizacja Społeczno-Wychowawcza reaktywowany został w 1991 roku. Związek powstał w wyniku fuzji pięciu działających w Polsce w latach 1989-1991 organizacji, tzw. Ruchu strzeleckiego, określając się jako patriotyczne stowarzyszenie młodzieży polskiej, będącej kontynuatorem istniejącego w okresie międzywojennym Związku Strzeleckiego Strzelec, którego Komendantem Głównym był Józef Piłsudski.

Statutowymi celami działalności współczesnego Strzelca są przede wszystkim:

Jednostka Strzelecka 1008 Elbląg jest jednostką terenową Związku Strzeleckiego, naszym zasadniczym terenem działania jest powiat i miasto Elbląg. Zrzeszamy młodzież szkolną i akademicką. Zajęcia w Jednostce prowadzone są przeważnie w systemie dochodzonym podczas weekendów i dni wolnych od pracy wg ściśle określonego planu szkolenia - zatwierdzonego przez dowództwo Jednostki. Jako, że Związek ma podpisaną umowę z MON o współpracy z Siłami Zbrojnymi RP szkolenie nieraz jest realizowane na terenie jednostek wojskowych. Kilka razy rocznie organizowane są kilkudniowe zgrupowania szkoleniowe, podczas których szkolenie odbywa się w systemie skoszarowanym.

Plan szkolenia JS 1008 obejmuje zajęcia min. z zakresu:

Medyk Strzelcy z naszej Jednostki brali także aktywny udział w szkoleniach Związku Strzeleckiego organizowanych na szczeblu centralnym tj szkoleniach z zakresu ratownictwa przed medycznego opartych na systemie Basic Life Support, szkoleniach z zakresu walki w terenie zabudowanym, stażach walki wręcz.... . Bycie w Strzelcu zobowiązuje do dyscypliny, punktualności i odpowiedzialności za swoje postępowanie. Naszą działalność - kształtowanie świadomości młodego obywatela oraz zapewnienie mu wartościowych form spędzenia wolnego czasu traktujemy jako wkład w szkolenie proobronne młodzieży.

Walka Co daje Waszemu dziecku przynależność do rodziny strzeleckiej: uczy się samodzielności, działania w grupie, zdobywa nowe doświadczenia i tężyznę fizyczną. Po pewnym czasie poprawnie udzieli pierwszej pomocy, bezbłędnie określi swoje położenie nawet po wyczerpującym marszu, dowie się ciekawych rzeczy o historii Polski. Poza tym zyska wielu kolegów, co w późniejszym życiu ma duże znaczenie. Zdobędzie także wiedzę i doświadczenie, które mogą pomóc w jego przyszłej karierze zawodowej jeśli wybierze służby mundurowe.

Z strzeleckim pozdrowieniem Kadra Jednostki Strzeleckiej 1008 Elbląg

..:: © Copyright js1008.pl 2001 - 2010 :: Designed & created by ::..