JS 1008 facebook JS 1008 Youtube
strona głóna
Strona główna » JS 1008 » Prawdziwa męskość w wojsku. Zasady ubioru

Przydatne linki

Prawdziwa męskość w wojsku. Zasady ubioru

Wojsko to nie przelewki. To miejsce dla prawdziwych, silnych i pewnych siebie mężczyzn, którzy swoją męskość powinni demonstrować nie tylko na poligonie, ale i poza nim. Za mundurem panny sznurem, twierdzi znane przysłowie i jest w tym trochę racji.

Żołnierze – umięśnieni, silni i w wojskowym stroju działają kobietom na zmysły. Jednak w wojsku ważna jest przede wszystkim wygoda – żołnierze ćwiczą na poligonach, nierzadko w trudnych warunkach, bo w każdych muszą umieć sobie poradzić. Nie tylko więc męskość jest ważna, ale i praktyczność stroju. Artykuł powstał dzięki współpracy z serwisem modowym mybaze

Zasady ubioru w wojskut

Ubiory wojskowe składają się z różnego rodzaju umundurowania. Inny strój żołnierze mają na poligon, inny strój galowy, jeszcze inny wieczorowy, wyjściowy, sportowy czy służbowy. W skład wojskowego ubioru wchodzą spodnie taktyczne, zrobione z materiału miłego i bezpiecznego dla skóry, ale bardzo trwałego i posiadają wiele kieszeni, buty taktyczne, które muszą być wygodne i mieć podeszwę antypoślizgową, a także plecak taktyczny z wieloma przegrodami i kieszeniami

Nieodzownym elementem żołnierskiej garderoby jest kurtka wojskowa. Powinna ona być odporna na wilgoć, wiatr, niskie temperatury oraz uszkodzenia. Ponadto jeszcze bardzo ważne jest, aby kurtka posiadała dużo kieszeni, a także była wygodna i nie krępowała ruchów. Co zaś założyć pod kurtkę?

Przede wszystkim musi to być odzież termoaktywna zobacz odzież termoaktywną od naszego partnera- lista dostępnych produktów znanych marek https://mybaze.com/pl/koszulki-termoaktywne-meskie/ pozwalają na odpowiedni przepływ powietrza, dobrze chłoną wilgoć oraz utrzymują odpowiednią temperaturę ciała. Na koszulkę przyda się jeszcze bluza, która też powinna być wykonana z odpowiedniego materiału przepuszczającego powietrze i chłonącego wilgoć.

Ponadto niezbędne są czapki wojskowe czy rękawice. Dozwolone są również takie dodatki, jak okulary przeciwsłoneczne, torby i teczki wojskowe w kolorze czarnym, sprzęty i przyrządy korekcyjne czy rehabilitacyjne, przedmioty stanowiące ochronę indywidualną, takie jak maseczki, a także elementy odblaskowe, takie jak na przykład kamizelki jeśli wymagają tego zasady bezpieczeństwa podczas pracy służbowej. Żołnierze są również zobowiązani do noszenia podczas pracy służbowej swoich oznak wojskowych czy odznak.

Zalety ubrań wojskowych

Ubrania wojskowe czy w wojskowym stylu oprócz żołnierzy doceniane są także przez innych miłośników militariów, a także zwykłych mężczyzn. Elementy odzieży wojskowej nierzadko znajdują się w naszych garderobach. Taka odzież ma bowiem wiele zalet, do których należy ponadczasowy krój (surowy, ale elegancki, który lubią zarówno panowie, jak i panie).

Oprócz tego zaletą stroju wojskowego są także kolory – oliwkowy, khaki czy piaskowy, który nadaje się idealnie do podróży, a moro zaś sprawia, że ewentualne zabrudzenia są mało widoczne. Ogromną, jeśli nie największą zaletą wojskowych ubrań jest ich wytrzymałość i to, że nadają się idealnie do przebywania i pracy w ekstremalnych warunkach. Są odporne na tarcie, uszkodzenia i dają też pewną ochronę przed urazami. Materiały, z których są zrobione, są oddychające, dzięki czemu można uniknąć nadmiernego pocenia się.